Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Vyzvěte rodinu či kamarády. Disciplíny Odznaku všestrannosti otevíráme veřejnosti

Kolik za dvě minuty zvládnete kliků? Jak rychle uběhnete šedesátku? A věříte si na skákání přes švihadlo? Disciplíny Odznaku všestrannosti nově otevíráme také veřejnosti, takže si kromě dětí mohou zasportovat i jejich rodiče, kamarádi nebo třeba kolegové z práce. Zároveň můžete poměřit své síly se slavnými osobnostmi a profesionálními sportovci. Tak pojďte do toho a sdílejte hashtag #odznakvsestrannosti.

Vyzvěte rodinu či kamarády. Disciplíny Odznaku všestrannosti otevíráme veřejnosti

Děti, které již disciplíny Odznaku všestrannosti splnily ve školní části Sazka Olympijského víceboje, si mohou výsledky do systému snadno převést. Stačí při registraci zaškrnout box „plnil jsem školní odznak všestrannosti a chci načíst historii výsledků.“ V políčku níže vyplníte osobní kód žáka a předvyplní se jméno a příjmení. Registrační email i heslo si již zvolíte sami a po přihlášení se vám výsledky ze školní části automaticky načtou.

Odznak všestrannosti nabízí celkem dvanáct disciplín a část z nich pohodlně zvládnete doma nebo na zahradě. Někdo si bude chtít splnit všechny, jiný si vybere jen některé z nich a bude se v nich snažit zlepšovat. Výsledky jsou totiž přepisovatelné, takže svůj výkon můžete v systému kdykoliv změnit či upravit.

„Projekt a disciplíny jsou určené všem. Jak sportovcům začátečníkům, tak i profíkům. Je jedno, jestli vám je patnáct nebo šedesát. Systém mimo jiné umožňuje přepočítání výsledků vzhledem k věku, takže můžete vyzvat třeba babičku nebo dědečka a vzájemně poměřit síly,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympiády, ambasadorka Sazka Olympijského víceboje a jedna ze zakladatelek Odznaku všestrannosti.

Disciplíny můžete plnit jen sami pro sebe a sledovat vlastní progres nebo se porovnávat se slavnými sportovci, jejichž výsledky najdete v žebříčku. Lze také založit vlastní skupinu a změřit síly v rámci rodiny, s kamarády nebo kolegy z práce.

„S holkama z basketbalu si vytvoříme skupinu a zapojíme do sportování i naše děti. Takže počítám, že to mezi námi bude pěkně vyhecované,“ směje se Kašpárková.

A porovnání s profi sportovci? „Spousta amatérů je klidně můžete v některých disciplínách porazit, protože profesionálové se některým činnostem vůbec nevěnují,“ povídá Kašpárková.

Kromě sportovců plní disciplíny Odznaku všestrannosti i herci či další veřejně známé osobnosti. Tak neváhejte a zapojte se taky!