Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Motivovat děti k pohybu má smysl! Pomozte jim najít, co je baví

Nenápadně a plíživě, ale po dlouhá léta se zhoršuje fyzická kondice dětí. A nejen to: významně mezi mladými přibylo obézních. Nejnovější čísla, která má k dispozici Česká školní inspekce, ale i ta, která vzešla z projektu Sazka Olympijský víceboj, jsou alarmující. Úkol č.1 tedy zní: Rozhýbejme české děti! O to se nyní snaží také desetidenní sportovní výzva Bike Challenge – Jsme v pohybu Nadačního fondu Sport2Life.

Číhejte u dětí na zlatý věk motoriky! Okno příležitosti se nevrátí

Jakkoliv jsme se tomu v dnešní době vzdálili, pohyb vždycky byl a zůstává přirozenou lidskou činností. „U malých dětí se dokonce vývoj měří právě pohybem: Už umí sedět, už umí chodit. Pohyb je pro vývoj naprosto zásadní věc,“ vysvětluje docent Tomáš Perič, který kromě jiného analyzuje data ze školního projektu Sazka Olympijský víceboj. „Některé děti se nehýbou kvůli prostředí a ne, protože by nechtěly. Rodina má v drtivé míře zásadní vliv.“

Když nic nevzdáte! Olympijský trénink s lyžařkou Strachovou zavítal do Hostivaře

Trošku unavení, ale šťastní. Úsměv na tvářích dětí ze ZŠ Hostivař v pražské Kozinově ulici prozrazoval, že si olympijskou návštěvu užily. Na Olympijský trénink, který je odměnou za aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj, totiž tentokrát dorazila alpská lyžařka Šárka Strachová. „Bylo moc fajn vidět vaše odhodlání všechno vyzkoušet. Něco vám šlo lépe, něco o kousek hůř, ale nikdo nic nevzdal. Za mě máte jednu velkou jedničku dvakrát podtrženou,“ řekla po tréninku bronzová olympijská medailistka a majitelka kompletní sady medailí ze světového šampionátu.