Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Vylosováno! Čtrnáct škol se může těšit na olympijský trénink se známým sportovcem

Pod dohledem sportovních manažerů Sazka Olympijského víceboje a Terezy Vyhnálkové ze společnosti Sazka vylosovali ve čtvrtek 7. února olympijský vítěz David Svoboda a vítězka deaflympiády Lenka Matoušková v každém kraji České republiky jednu školu, kam již během února vyrazí tým Sazka Olympijského víceboje na olympijský trénink s ambasadory. Současně bylo vylosováno pět speciálních škol, které se mohou těšit na Sportovní den v rámci Paralympijské výzvy .

Vylosováno! Čtrnáct škol se může těšit na olympijský trénink se známým sportovcem

Podmínky pro výhru splnilo přes 200 škol z celé republiky, vyhrát ale mohlo jen 14 z nich. Jejich osud ležel v rukách bývalého moderního pětibojaře Davida Svobody. "Cítil jsem se hrozně důležitě, to není jen tak někoho vylosovat," popsal svou funkci Svoboda. "Na olympijské tréninky už se moc těším, děti to vždycky skvěle nakopne. Rád bych s nimi potrénoval sportovní všestrannost, která je ohromně důležitá. Člověk si pak může dovolit i náročné taneční tréninky a v pohodě je zvládnout," smál se olympijský vítěz z Londýna, kterého lidé nyní znají i z taneční soutěže Stardance.

Seznam vylosovaných škol pro jarní Olympijské tréninky 2019:

Hlavní město Praha: ZŠ Praha 10, Bří Jandusů

Jihočeský kraj: ZŠ Jindřichův Hradec, Vajgar

Jihomoravský kraj: ZŠ Kuřim, Jungmannova, okr. Brno-v.

Karlovarský kraj: ZŠ Sokolov, Pionýrů

Královehradecký kraj: ZŠ Nová Paka, Husitská, okr. Jičín

Liberecký kraj: ZŠ Habartice, okr. Liberec

Moravskoslezský kraj: ZŠ Ostrava-Hrabová, Paskovská

Olomoucký kraj: ZŠ Olomouc, Heyrovského

Pardubický kraj: Gy Polička, okr. Svitavy

Plzeňský kraj: ZŠ Radnice, okr. Rokycany

Středočeský kraj: 2. ZŠ Rakovník, Husovo nám.

Ústecký kraj: ZŠ Postoloprty, Draguš, okr. Louny

Vysočina: ZŠ Pelhřimov, Na Pražské

Zlínský kraj: ZŠ Kroměříž, U Sýpek

Spolu s olympijským vítězem v moderním pětiboji usedla k losování také vítězka deaflympiády Lenka Matoušková, která Českou republiku reprezentuje v hodu diskem. „Teprve včera jsem se dozvěděla, že budu losovat s Davidem Svobodou a od té chvíle jsem se nemohla dočkat,“ smála se mladá diskařka. Společně vylosovali také 5 škol s handicapovanými žáky, které se mohou těšit na Sportovní dny v rámci Paralympijské výzvy. Ta je součástí Sazka Olympijského víceboje již druhým rokem a na její organizaci se podílí Český paralympijský výbor.

Seznam vylosovaných škol pro Sportovní dny s Paralympijskou výzvou 2019

Jihomoravský kraj: SŠ a ZŠ pro zrak.p. Brno, Kamenomlýnská

Jihočeský kraj: ZŠ a PŠ Strakonice

Středočeský kraj: Spec. ZŠ Rožmitál pod Třemšínem, okr. Příbram

Plzeňský kraj: ZŠ Horšovský Týn, Nádražní, okr. Domažlice

Pardubický kraj: ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140

Seznam škol pro Sportovní dny s Paralympijskou výzvou se rozšíří ještě o několik dalších speciálních škol, aby si den se sportovcem užily děti se všemi druhy postižení.