Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Sportování na školách? Jak na to podle epidemiologa Berana

V době, kdy se svět vypořádává s nemocí COVID-19, je prevence víc než důležitá. Propaguje ji i kampaň Českého olympijského výboru s názvem „Silnější pro život“. Nabízí jednoduché kroky, kterými může každý posílit svou odolnost a lépe tak čelit nemocem. Kromě toho vznikl i manuál, který obsahuje informace a doporučení pro sportování na školách.

Sportování na školách? Jak na to podle epidemiologa Berana

Epidemiolog Jiří Beran v něm podrobněji rozebírá hned několik důležitých bodů. Například to, že sportování významně podporuje imunitní systém. Množství viru, které se může dostat do lidského organismu, lze výrazně snižovat především sportováním, a to má pak pozitivní vliv na tvorbu hlenu v dýchacích cestách. Nebo, že pavidelné sportování na školách přináší více pozitivních než negativních stimulů pro organismus dítěte a jeho imunitní systém.

Prevencí proti nemocem

Koronavirová doba je vhodnou příležitostí ke změně myšlení nad životním stylem společnosti. „Chceme se vrátit k základním hodnotám zakladatele olympijského hnutí Pierra de Coubertina. Ve zdravém těle je zdravý duch,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Základními pilíři jsou pohyb, otužování, optimismus, vztahy a odpočinek. Navíc prevence proti nemocem je vždy levnější a smysluplnější než řešení následků. „Jsme přesvědčení, že tyto principy, pohoda těla i ducha, jsou základem pro spokojenější a silnější život,“ doplnil Kejval.

Celý manuál si můžete stáhnout ZDE.