Přesunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte <strong>starý prohlížeč</strong> , který bohužel <strong>nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky</strong> . Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například <strong>Google Chrome</strong> nebo <strong>Firefox</strong> , který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Pojďte se mnou soupeřit, vyzývá skokan Navrátil. Jaké disciplíny dají ambasadorům zabrat?

Disciplíny Odznaku všestrannosti jsou pro ně výzvou. A chtějí se pravidelně zlepšovat. Ambasadoři projektu trojskokanka Šárka Kašpárková, skokan do vody Michal Navrátil, moderní pětibojař Jan Kuf a plavkyně Petra Weber (Chocová) postupně doplňují své výsledky a nabádají ostatní, ať s nimi jdou změřit síly.

Pojďte se mnou soupeřit, vyzývá skokan Navrátil. Jaké disciplíny dají ambasadorům zabrat?

„Kdo mě chce porazit? Jsem připravený na dálku soupeřit s kýmkoliv,“ povídá Michal Navrátil, který se věnuje extrémním skokům do vody. „Jsem zvědavý, jestli bude mít někdo lepší výsledky než já.“

Nejvíce zabrat mu prý dá běh na kilometr, nejvíce si věří jak jinak než v plavání. Stejně to má i Petra Weber (Chocová), která sama jako plavkyně získala evropské zlato. „Já se na běh těším, hodně ho trénujeme, nemám s ním problém,“ povídá zase Jan Kuf. „Baví mě i švihadlo, ale těžší můžou být kliky.“

Jak jsou na tom Češi se sportovní všestranností?

Ambasadoři mají (stejně jako všichni ostatní) díky projektu šanci zjistit, jak jsou na tom se sportovní všestranností a v jaké oblasti by se měli zlepšit. Vítá to především plavkyně Weber, která se již několik let sportu na profesionální úrovni nevěnuje.

„Fandím všem projektům, které podporují sport. Odznak všestrannosti je super v tom, že mi ukáže, jak jsem na tom s kondicí. Na to se těším. Zapojím i kamarády, ať se porovnáme,“ povídá.

Kuf doplňuje: „Spousta lidí se věnuje velkým sportům jako fotbal, hokej nebo florbal. Tak jsem zvědavý, jak na tom Češi budou v individuálním sportu. A taky na to, jak se bude dařit těm, kteří se sportem teprve začínají.“

Zapojit do Odznaku všestrannosti se snadno můžete i vy! Zdarma se můžete registrovat ZDE, začít sportovat a porovnávat se s ostatními.