Přesunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte <strong>starý prohlížeč</strong> , který bohužel <strong>nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky</strong> . Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například <strong>Google Chrome</strong> nebo <strong>Firefox</strong> , který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Jsou disciplíny, ve kterých mohou být amatéři lepší než profi sportovci, říká Šárka Kašpárková

Jak vám zní věta, že jste dokázali porazit olympijského vítěze? V Odznaku všestrannosti máte šanci se s těmi nejlepšími porovnat. A dokonce i překonat jejich výkony. Podle Šárky Kašpárkové, která stála u zrodu celého projektu, mají i amatérští sportovci šanci dosáhnout lepších výsledků než profíci.

Jsou disciplíny, ve kterých mohou být amatéři lepší než profi sportovci, říká Šárka Kašpárková

„Ti nejlepší se často zaměřují jen na některé partie a disciplíny, které potřebují ke svému sportu. Ale například ve švihadle je klidně může porazit někdo, kdo se sportu věnuje jen rekreačně. Bude zajímavé sledovat porovnání výkonů mezi oběma skupinami,“ povídá Šárka Kašpárková, ambasadorka Sazka Olympijského víceboje, bronzová olympijská medailistka v trojskoku a jedna z nejlepších českých atletek historie.

Odznak všestrannosti vychází ze školního projektu Sazka Olympijský víceboj, jehož disciplíny se teď „otevírají“ i veřejnosti. Kdokoliv se může zdarma registrovat, plnit disciplíny a porovnávat se slavnými sportovci, rodinou, kamarády či lidmi ze stejného kraje.

„Už dlouho jsme měli v hlavách myšlenku, že chceme školní projekt posunout někam dál. Využili jsme čas během koronavirové pauzy a připravili unikátní systém, který porovnává i výsledky napříč věkem. Tím pádem dvacet kliků šedesátiletého člověka může být více než třicet kliků puberťáka,“ jmenuje Kašpárková další výhody.

Právě porovnání je jedním z nejlepších motivačních faktorů. Mezi sebou se v rámci skupin můžou hecovat celé rodiny, parta kamarádů nebo kolegové z práce. „Já se těším, až si s holkama z basketu založíme vlastní skupinu a budeme se porovnávat mezi sebou. Plánujeme zapojit i naše děti, takže počítám, že to bude pěkně vyhecované,“ směje se.

Největší zájem bude podle Kašpárkové o „základní“ disciplíny jako švihadlo, trojskok, leh-sedy nebo kliky. „Populární je i medicinbal. Na školních akcí se kolikrát tatínci mezi sebou předhánějí, kdo hodí víc!“

Kašpárková také doufá, že si projekt velice rychle oblíbí sportovci-začátečníci. „Ti se totiž strašně rychle zlepšují a už po pár dnech vidí velký progres. Navíc je strhnou i ostatní, takže doufám, že se nám ke sportu podaří přivést spoustu nováčků.“

Začněte sportovat! Registrovat se můžete ZDE.