Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

​Vymalujte si výhru

První ročník vymalované soutěže Špačkoš s tradiční českou firmou KOH-I-NOOR HARDTMUTH je za námi, a proto je nejvyšší čas odstartovat další kolo. V novém školním roce můžete soutěžit o 20 výtvarných setů v celkové hodnotě 102 000 Kč!

​Vymalujte si výhru

Soutěž Špačkoš má dvě části. Ta první je pro jednotlivé třídy na škole v kreslení, která probíhá každý školní rok a je vyhodnocena vždy na konci května.

Soutěžit může každá třída, která bude mít nejpozději v době uzávěrky, tedy 31.května 2020, v administračním systému Sazka Olympijského víceboje zapsané kompletní výsledky (8 disciplín Olympijského diplomu nebo 10 disciplín Odznaku všestrannosti) nejméně u 80 % žáků třídy. Letošním tématem je úspěch české výpravy na letní olympiádě, ať už scéna z historie, třeba vítězství Emila Zátopka, nebo obrázek, který připomene nedávné úspěchy českých sportovců na letních hrách.

Druhou částí je sběr špačků, tedy vypsaných nebo zlámaných zbytků tužek a pastelek, který probíhá vždy dva roky mezi konáním olympijských her. Z nasbíraných špačků vytvoří klienti centra STROOM Dub u Prachatic, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, v rámci relaxace pomocí pracovní činnosti, umělecká díla. Ta budou k vidění na Olympijských festivalech v České republice a také v Českém domě v dějišti olympiády, navíc by měla být následně vydražena ve prospěch České olympijské nadace, jež podporuje nadšené sportovce ve věku 6 až 18 let. Sběr Špačků bude ukončen před letní olympiádou v Tokiu na konci února 2020.

Kompletní pravidla naleznete ZDE.

Soutěžní obrázky nahrávejte do speciální sekce v adminu.

Těšíme se na vaše díla!