Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

V Karlových Varech dětem tleskala mistryně světa v aerobiku

Sedmnáct zúčastněných škol, letní počasí a skvělé sportovní výkony nadšených dětí. Tak si bude historie pamatovat krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pro Karlovarský kraj. „Celkem se zúčastnilo 177 dětí,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Soutěž družstev ovládla ZŠ Františkovy Lázně, kterou na pódiu doplnily dvě karlovarské školy: druhá skončila ZŠ Poštovní a třetí byla ZŠ Konečná.

„Všechno proběhlo bez problémů. Klíčem bylo povedené počasí, od něj se všechno odvíjí. Takže i atmosféra byla taková letní, pohodová,“ usmívá se organizátor Karel Daníček, učitel z ostrovské ZŠ Masarykova.

Králů dne bylo několik: největší pozornost si získal Stanislav Sztrapek ze ZŠ Kamenná v Aši, jenž zaběhl kilometrovou trať v senzačním čase 2:52 minuty. „Mimořádný výkon,“ chválí Zavřel.

Sportovní den na stadionu karlovarského Startu se uskutečnil s podporou místní radnice, soutěžící přišel povzbudit náměstek primátora Michal Riško. Tradičně dorazila i sportovní celebrita: děti si užily návštěvu mistryně světa a dvojnásobné mistryně Evropy ve sportovním aerobiku Denisy Barešové, která na závěr rozdávala medaile.

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.