Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Návrat ke kořenům. Kašpárková se s Odznakem Všestrannosti vrátila na svou základku

Na tuhle školu se vždycky ráda vrací. Krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Moravskoslezském kraji organizovala ZŠ M. Kudeříkové v Havířově. „Je to škola, kde jsem začínala s atletikou,“ líčí za pořadatele Šárka Kašpárková, bývalá trojskokanka a bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V Havířově vyhrála třinecká ZŠ D. a E. Zátopkových s 24 031 body.

Kašpárková na havířovskou základku vždycky ráda vzpomíná. „Navíc některé lidi, kteří se tu věnují OVOV, jsem ještě sama zažila,“ povídá. „Organizace tu byla naprosto perfektní.“

Perfektní byly i výkony. „Ještě čtrnáctá škola v pořadí měla přes 20 tisíc bodů. Tohle bylo hodně kvalitní kolo, a to probíhalo prakticky za tropického počasí,“ je si jistá Kašpárková. Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu.

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovalo ještě Gymnázium Krnov, která si připsalo 23 688 bodů. Republikové finále se uskuteční od 6. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.