Přesunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte <strong>starý prohlížeč</strong> , který bohužel <strong>nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky</strong> . Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například <strong>Google Chrome</strong> nebo <strong>Firefox</strong> , který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Do Odznaku všestrannosti se mohou zapojit i sportovci s handicapem

Sportování chceme umožnit všem, proto je Odznak všestrannoti otevřený i lidem s handicapem. Hned při registraci si zvolíte váš druh handicapu, který vás zařadí do příslušné kategorie. A můžete začít!

Do Odznaku všestrannosti se mohou zapojit i sportovci s handicapem

V žebříčku již najdete výsledky některých úspěšných para sportovců, kteří se do projektu zapojili. Ruku k dílu přiložili například ambasadoři Paralympijské výzvy – deaflympijská šampionka Lenka Matoušková, mistr světa v triatlonu Jan Tománek, úspěšná atletka Tereza Titěrová nebo vítěz poslední zimní deaflympiády Tomáš Pazdera. Výkony disciplín naleznete i u jména dvojnásobné účastnice paralympijských her Anny Luxové.

Po boku VIP sportovců bez handicapu podílejících se na projektu, kterými jsou například Tomáš Verner nebo David Svoboda, naleznete i reprezentanty oddílu Atletiky Bez Bariér Pardubice Jaroslava Petrouše či Oldřicha Brycha. Chybět nebude ani paralympijský lyžař Patrik Hetmer nebo juniorský mistr v atletice Martin Dvořák.

Do Odznaku se může zapojit opravdu každý. Účast i registrace je zdarma. Odznak nabízí celkem dvanáct disciplín a je pouze na vás, kolik jich zvládnete splnit. Každá disciplína je jiná. Část disciplín jednoduše zvládnete doma či na zahradě, k ostatním můžete využít veřejná sportoviště, tělocvičny nebo bazény.

Projekt nabízí unikátní možnost porovnání výkonů nejen na základě dosaženého času nebo počtu opakování, ale dokáže zohlednit i věk účastníků nebo druh handicapu. Můžete tak vyzvat své rodiče, prarodiče, dceru, bratra, sestru, kolegy z práce nebo spolužáky. Nebo sportujte sami pro sebe a porovnávejte si své výkony s profesionálními sportovci.

Registrovat do odznaku všestrannosti se můžete ZDE.