Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

ZŠ Ústí nad Labem, Stříbrnická

O naší škole

Vítejte u nás ve škole
Naši školu najdete v ústecké městské části Stříbrníky a jsme druhá největší základka v našem městě. Zaměřujeme se na výuku cizích jazyků, které se snažíme využívat v reálných situacích – spolupracujeme se školami v Itálii a Německu, jezdíme na návštěvy ve výměnných projektech. V pravidelných intervalech se vracíme do Velké Británie na poznávací zájezdy spojené s komunikací s rodilými mluvčími. Snažíme se zapojovat do mezinárodních projektů typu Erasmus. Také spolupracujeme s ústeckou pedagogickou fakultou UJEP, jejíž studenti u nás často konají své praxe.
Naším cílem je připravit naše žáky co nejlépe pro další studium, dát jim co nejlepší základ všeobecného vzdělání pro další celoživotní vzdělávání a tu nejlepší přípravu také ve sportovních činnostech.
Bazén, který se nachází přímo v budově naší školy, je určen nejen pro výuku plavání našich žáků, ale je k dispozici i pro žáky ostatních škol v našem městě. Aktivně zveme nejlepší sportovce na ukázkové hodiny pro žáky. Vyzkouší si tak nové sporty a seznámí se osobně se sportovními idoly. Naše škola je 3.rokem zapojena do SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE, OLYMPIJSKÉHO BĚHU, projektu mezinárodní lyžařské federace - FIS SNOWKIDZ a také nově do aktivit ČESKO VESLUJE.
Naše dosavadní zkušenosti s veslováním na trenažerech jsou omezené pouze na účast v zimním a jarním školním kole a stále čekáme na první veslařský úspěch.
I bez vlastního trenažéru se nemůžeme dočkat možnosti, být součástí projektu #ADOPTROWING! Žáci se moc těší na propojení s účastníky světového šampionátu a doufají v účast na zahajovacím ceremoniálu v Račicích konané v září 2022.