Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

ZŠ Litoměřice, U Stadionu

O naší škole

Naše ZŠ U Stadionu je základní škola s rozšířenou výukou jazyků, matematiky a přírodovědných předmětů. Sídlíme téměř v přírodě na okraji Litoměřic a náš život samozřejmě ovlivňuje řeka Labe. Nejenže se každoročně účastníme veslování na trenažérech, ale naši žáci se věnují závodnímu veslování a máme mezi nimi republikové šampiony.
Účastníme se každoročně všech republikových sportovních soutěží. Letos naši starší žáci vybojovali třetí místo na mistrovství České republiky v přespolním běhu a první místo v krajském kole Poháru rozhlasu v Ústeckém kraji.
Kromě sportu se věnujeme jazykům, angličtině a němčině. Naše družební škola sídlí ve švýcarském Alpnachu. S ní od roku 1994 každoročně organizujeme výměnné pobyty žáků v rodinách. Zároveň jezdíme na poznávací zájezdy do Velké Británie.
Další oblastí, které se věnujeme, jsou přírodní vědy. Talentovaní žáci u nás mají podporu a získáváme cenné medaile v krajských olympiádách v matematice a fyzice a dalších přírodních vědách.
Protože jsme s veslováním velmi spjati a podporujeme ty nejtalentovanější z nás, těšíme se na projekt #adoptrowing, na komunikaci s veslaři z celého světa, kteří v září přijedou do Račic. Doufáme, že budeme mít možnost se zahajovacího ceremoniálu v nedalekých Račicích zúčastnit a atmosféru mistrovství světa zažijeme na vlastní kůži.